Arcibiskup Michal v Senátu Parlamentu ČR

29.06.2015

V úterý 16.června 2015 proběhlo v budově Senátu parlamentu ČR oficiální setkání představitelů naší místní církve s předsedou senátu panem Milanem Štěchem a jeho nejbližšími spolupracovníky. Arcibiskupa pražského a českých zemí Michala doprovázel ředitel Úřadu eparchiální rady prot. David Dudáš. Zástupci naší církve měli možnost prohlédnout si reprezentační prostory senátu a dále hlavní jednací sál, jehož interiér je veřejnosti znám hlavně z televizních přenosů .

Toto formální setkání bylo iniciováno panem předsedou senátu, který je sám věřící a projevil zájem poznat osobně nového arcibiskupa naší místní pravoslavné církve a pohovořit s ním . V závěru setkání obdrželi představitelé senátu jako dar od arcibiskupa Michala ikonu Spasitele a několik výtisků knih Velký čin malé církve, jež pojednává o hrdinství a oběti sv. muč. Gorazda a jeho spolupracovníků v době II. světové války .

Obdobná setkání je třeba vnímat jako důležitý podnět pro zlepšování dobrých vztahů mezi státem a naší místní církví .Arcibiskup Michal s předsedou senátu, panem Milanem ŠtěchemS ředitelem ÚER o. Davidem Dudášem v Senátu

Další noviny
© 1999-2020PRAŽSKÁ EPARCHIE
oficiální stránky pražské eparchie
  Resslova 9a, Praha 2, 120 00
  mail: info@pravoslavnacirkev.cz, tel: +420 224 920 686
realizace: doublev design studio