Nový chrám v obci Trnová u Mníšku pod Brdy

21.04.2017

Na mnohé prosby pravoslavných věřících z obce Trnová u Mníšku pod Brdy se s Boží pomocí podařilo získat do užívání místní chrám Svatého Ducha, který je pod duchovní správou Pátera Jana Dlouhého z Římskokatolické farnosti Mníšek pod Brdy.Díky osobnímu snažení arcibiskupa Michala se ještě před strastným týdnem podařilo získat schválení k užívání tohoto chrámu od představitelů Arcibiskupství pražského římskokatolické církve.

V době strastného týdne se chrám upravil a doplnil potřebným zařízením pro naše bohoslužby. 

Na Velký pátek (14. 4. 2017 v 16,00 hod.) arcibiskup Michal sloužil za asistence duchovního protojereje Vasyla Daniše večerní bohoslužbu s vynášením pláštěnice (zobrazení Krista v hrobě) a na závěr vladyka přednesl promluvu.


V noci ze soboty na neděli (15. 4.−16. 4. 2017) se sloužila půlnoční, průvod kolem chrámu, dále jitřní, sv. liturgie a svěcení velikonočních pokrmů.

Bohoslužby sloužil prot. Vasyl Daniš za účasti cca 35 věřících.


Na Velikonoční pondělí dne 17. 4. 2017 zavítal do chrámu Svatého Ducha v Trnové arcibiskup pražský a českých zemí Michal a za asistence duchovních prot. Vasyla Daniše, prot. Jana Legezu, prot. Jurije Sonina, prot. Miloslava Veselého a protodiákona Valerije Samoljuka odsloužil archijerejskou svatou liturgii, na jejímž konci taktéž přednesl promluvu a pozdravil všechny u příležitosti svátku Vzkříšení Pána našeho Ježíše Krista.


Další foto najdete v galerii ZDE 

Další noviny
© 1999-2019PRAŽSKÁ EPARCHIE
oficiální stránky pražské eparchie
  Resslova 9a, Praha 2, 120 00
  mail: info@pravoslavnacirkev.cz, tel: +420 224 920 686
realizace: doublev design studio