Svěcení nemocniční kaple v Chebu

29.06.2015

Pravoslavná církev se podílela na žehnání prostor I. nemocniční kaple v Karlovarském kraji, kaplanem je pravoslavný duchovní

 

V úterý 23. 6. 2015 v prostorách nemocniční kaple chebské nemocnice ve III. patře v bloku B proběhlo komorní ekumenické modlitební setkání představitelů místních křesťanských církví za účelem žehnání nemocniční kaple.

Doplňková duchovní služba nemocničního kaplana byla spuštěna po dohodě s nemocnicí Cheb v polovině května roku 2013. Kaplan je k dispozici pacientům nemocnice i personálu od května roku 2013. Posláním kaplana je duchovní doprovázení a podpora nemocných i personálu ve specifickém prostředí nemocnice. Stávajícím kaplanem je od roku 2013 otec Metoděj Kout z pravoslavné církve.

Otevření prostor kaple křesťanským církvím i jednotlivcům bez vyznání je dalším krokem na cestě rozšíření podpůrných/nezdravotnických služeb, které bude pacientům chebská nemocnice poskytovat. Připomeňme, že duchovní péče jako jeden z rozměrů celistvostního přístupu k léčbě pacienta je součástí zásadních akreditačních standardů nemocnic včetně nejrůznějších deklarací práv pacientů. Kaple je otevřena všem pacientům bez rozdílu vyznání. Jejím smyslem je poskytovat pacientům, jejich rodinným příslušníkům i personálu ve složitých životních situacích konfrontace s nemocí místo ticha, smíření, odpočinku, naděje a duchovního povzbuzení.

Skromné vybavení kaple, provedení návrhů, jejich realizaci a financování zajistilo Ekumenické společenství křesťanských církví Chebska. Aktu slavnostního žehnání prostor kaple se zúčastnilo 35 lidí, včetně zástupců chebské nemocnice.

 

Rozhovor s otcem Metodějem pro MF DNES v Karlovarském kraji zde. 


Použité fotografie: Martin Stolař, MAFRA

Další noviny
© 1999-2020PRAŽSKÁ EPARCHIE
oficiální stránky pražské eparchie
  Resslova 9a, Praha 2, 120 00
  mail: info@pravoslavnacirkev.cz, tel: +420 224 920 686
realizace: doublev design studio