Z programu bohoslužeb a dalších aktivit arcibiskupa Michala v červnu 2017

02.06.2017

4. 6. 2017

Arcibiskup Michal sloužil svatou liturgii na svátek Svaté Trojice (Padesátnice) v chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské v Praze 2.


 


5. 6. 2017

Vladyka Michal sloužil svatou liturgii v Den Svatého Ducha v monastýru svatých Václava a Ludmily v Loděnici, po níž se konal průvod a posvěcení polí a vinic.


 


 


6. 6. 2017

Vysokopřeosvícený vladyka Michal jednal na rumunském velvyslanectví ohledně dřevěného chrámu v Mostě.


7. 6. 2017

Vysokopřeosvícený vladyka Michal, ve své rezidencí v Šárecké 36, Praha 6, přijal duchovního a věřící ze své bývalé farnosti Schweinfurt v Německé spolkové republice.9. 6. 2017 

Vysokopřeosvícený vladyka Michal se zúčastnil recepce na velvyslanectví Ruské federace a poté navštívil rozestavěný chrám PCO Mukařov.


  


11. 6. 2017 

Vladyka Michal navštívil PCO Pardubice. Během liturgie udělil právo k nošení „palice“ prot. Alexandru Chelnokovi a na konci svaté liturgie vyznamenal o. Alexandra, starostu a tajemníka MO Pardubice VI. pamětními medailemi sv. muč. Gorazda.


 


  
 


12. 6. 2017 

Vladyka Michal dopoledne navštívil chrámy v Hořesedlích a Hořovičkách, které se za finanční pomoci eparchie opravují.


 

oprava chrámu v Hořesedlích


 

oprava chrámu v HořovičkáchOdpoledne jednal na magistrátě města Most ohledně dřevěného chrámu a pozemků.

15. 6. 2017 

Vladyka Michal navštívil husitskou modlitebnu v Trutnově, kde se konají pravoslavné bohoslužby. 


  


Dále navštívil náš chrám sv. Iliji v Jaroměři-Josefově kde jednal o oplocení chrámového pozemku.


  
18. 6. 2017 

Vladyka Michal sloužil v katedrálním chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze 2 archijerejskou svatou liturgii, na jejímž konci vyznamenal mit. prot. Sergie Gutenka a kozáckého plukovníka Michaila Dzyubu pamětní medailí sv. muč. Gorazda. Dále se s duchovenstvem zúčastníl slavnostního položení věnců u památníku parašutistům, zabitým v souvislosti s atentátem na R. Heydricha. Pietní akt dále pokračoval panychidou v chrámu, které se zúčastnili také předseda vlády Mgr. Bohuslav Sobotka, místopředseda vlády MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, ministr obrany MgA. Martin Stropnický, ministr kultury Mgr. Daniel Herman a další představitelé politického a kulturního života. Poté proběhla pietní vzpomínka přímo v kryptě chrámu.


 


 


 


23. 6. 2017

Arcibiskup Michal přijal ve své rezidenci otce Nektaria, představitele Kyperské pravoslavné církve při Evropských institucích v Bruselu.


 


24. 6. 2017

Vladyka Michal sloužil sv. liturgii v chrámu sv. Kateřiny v Praze 2 pro gruzínskou diasporu. Na konci sv. liturgie vyznamenal pamětní medailí sv. muč. Gorazda duchovního mit. prot. Josefa Gachavu, velvyslance Gruzie Jeho Excelenci pana Zaal Gogsadze a vojenského attaché velvyslanectví Gruzie plukovníka Grigol Tatishvili.


  25. 6. 2017

Arcibiskup Michal sloužil sv. liturgii v monastýru sv. Václava a Ludmily v Loděnici u Berouna a na konci sv. liturgie vyznamenal archimandritu o. Onufrie pamětní medailí sv. muč. Gorazda.


  


 


28. 6. 2017

Vladyka Michal se zúčastnil v budově metropolitní rady v Prešově jednání Posvátného Synodu.


30. 6. 2017

Arcibiskup Michal se s vikárním biskupem olomoucko-brněnské eparchie Izaiášem, biskupem šumperským modlili a přijímali Svaté tajiny během svaté liturgie v chrámu sv. Jána Theológa v kněžském semináři v Prešově.Poté se arcibiskup Michal zúčastnil slavnostní promoce absolventů Pravoslavné bohoslovecké fakulty Prešovské univerzity..Další noviny
© 1999-2019PRAŽSKÁ EPARCHIE
oficiální stránky pražské eparchie
  Resslova 9a, Praha 2, 120 00
  mail: info@pravoslavnacirkev.cz, tel: +420 224 920 686
realizace: doublev design studio